^Вверх
Много Joomla шаблонов на www.templete.ru

Університет третього віку

УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ: ДОСВІД І ПЕРСПЕКТИВИ

 Історія діяльності Університету третього віку розпочалася 12.01.2009 року.

Університет «золотого віку» було відкрито в Кременчуці одним із перших в Україні. Це спільний проект Кременчуцької міської ради, Автозавдської райради і Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля.

Курс навчання в Університеті триває один рік. Освіта літніх людей в університеті – це допомога з користю проводити вільний час, отримати додаткові знання, можливість ділитися своїми думками, розширяти коло спілкування та інтересів, це активне дозвілля.

Програма курсу включатиме теми, що стосуються теоретичних знань щодо вивчення проблем людей старшого віку, збереження здоров'я, організації життя, правової грамотності, вміння користуватися сучасними комунікаційними та інформаційними технологіями, організації дозвілля, тощо.

Питання, приміщення, методично-навчальної бази та навчального процесу були вирішені за допомогою директора Кременчуцького Інституту Дніпропетровського Університету імені Альфреда Нобеля Сокуренка Петра Івановича. Щоб слухачам було цікаво, навчальний процес вищого навчального закладу здійснюється за пропозиціями самих студентів, відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів з урахуванням їх віку та стану здоров’я. Заняття проводяться з використанням різних організаційних форм роботи – лекцій, зустрічей, екскурсій тощо.

Університет створено у рамках програми соціальної роботи з пенсіонерами Автозаводської райради.

Університет тісно співпрацює з німецькою неурядовою організацію «DVV International», яка надала університету 3-го віку фінансову підтримку у рамках цільової соціальної допомоги на проведення екскурсій, організацію навчання та придбання канцтоварів.

«Університет вирішує головну проблему літніх людей. Вони отримують спілкування та не відчувають себе непотрібними».

Це проект підтримки і турботи, який вчить любити й цінувати себе в будь-якому віці. До речі, слухачі зізнаються, що рятуються тут ще й від самотності. А для багатьох це єдине місце, де можна поспілкуватися, знайти друзів та, і чого таїти, нову любов. Після таких зізнань впору змінити приказку на нову: хіба старість - не радість?

 

Протокол намірів щодо створення навчального закладу між виконкомом Кременчуцької міської ради, виконкомом Автозаводської районної ради, Дніпропетровським Університетом економіки та права, Кременчуцьким Інститутом Дніпропетровського Університету економіки та права.

 

Мета діяльності Університету є подолання стереотипного сприйняття людей похилого віку як пасивного сегменту ринкової економіки та лише споживача матеріальних ресурсів держави.

 

Основні принципи Університету:

- підтримувати фізичні, психологічні та соціальні здібності людей старшого покоління;

- сприяння створенню можливостей для освіти, навчання та розвитку старшого покоління;

- сприяння розвитку діалогу між поколіннями;

- залучати ресурси самих людей старшого покоління для підвищення якості їх власного життя та активної участі в житті громади;

- створити можливості для навчання впродовж життя людям, що вже вийшли на пенсію;

- співвідносити навчання з вимогами та потребами сьогодення;

- задоволення від навчання.

 

           Урочисте відкриття Університету третього віку в 2009 році

 

Університет третього віку має свій Гімн і Прапор

 

«Вчитися ніколи не пізно» – девіз студентів Університету третього віку

 

Урочисте відкриття навчального року


Навчання в університеті проходить під пильним патронатом директора Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля Сокуренка Петра Івановича.

 

Куратори учбових факультетів від територіального центру соціального обслуговування Автозаводського району

Після закінчення слухачам видаються дипломи, в яких відображаються їх досягнення протягом усього терміну навчання (1 рік).

 

 

Перші 148 випускників Університету третього віку одержали дипломи

 

Email Marketing


Facebook